ستاد احیا امر به معروف و نهی از منكر كاشان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد ملك آبادی
مطالب اخیر
نویسندگان
آیت الله عبدالنبی نمازی
نماینده ولی فقیه در كاشان با تأكید بر اینكه امر به معروف و نهی از منكر باید جزء دروس مدارس و دانشگاه ها قرار بگیرد، گفت: سالهای گذشته پیشنهاد شد تا این فریضه الهی به رئوس درسهای دانشگاهی اضافه شود.
آیت الله عبدالنبی نمازی
مسؤول رسانه ای معاونت فرهنگی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منكر كاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی، بعد از ظهر امروز در دیدار آمرین به معروف و ناهیان از منكر در حسینیه حضرت علی اكبر(ع) شهرستان كاشان، با تقدیر از زحمات سربازان فعال در این عرصه، گفت: شما فعالان در این عرصه، برای تحقق یكی از فرایض الهی و اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منكر تلاش می‌كنید.

وی افزود: طبیعی است اینگونه فعالیت ها، عوارضی را نیز به همراه داشته باشد، بنابراین تذكر به افراد باید در كمال آرامش و احترام باشد، چرا كه خصلت انسانها با یكدیگر متفاوت است به طوریكه اگر تذكر همراه با احترام نیز باشد، ممكن است پرخاشگری افراد را به همراه داشته باشد اما باید تحمل و سعه صدر داشت.

آیت الله نمازی انجام فریضه امر به معروف و نهی از منكر را نیازمند سعه صدر و بردباری و متانت و مهربانی دانست و عنوان كرد: چنانچه افرادی در مقابل تذكر، از خودشان بداخلاقی نشان دادند نباید ناراحت شد و یا احساس پشیمانی كرد، چرا تحمل و بردباری در مقابل اینگونه فعالیتها از ویژگیهای مردان موحد خدا است.

وی افزود: بندگان صالح خدا، بندگانی متواضع و آرام و به دور از تكبر و بی ادعا هستند و اگر كسی هم نسبت به آنها بد اخلاقی كند، توجهی نمی‌كنند و در پاسخ به حركت جاهلانه آنها آرام و بردبار هستند، چرا كه ائمه نیز در برابر مشكلات و سختی هایی كه بر آنها وارد می شد بردبار بودند.

نماینده ولی فقیه در كاشان ادامه داد: اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منكر ضمن اینكه باید با تدبیر و حفظ كرامت و حفظ آبروی افراد باشد، چنانچه عكس العملی نشان داده شد، نباید ناراحت و مأیوس شوید، چرا كه جوانهای ما در راه دین به شهادت رسیدند و فریضه امر به معروف و نهی از منكر نیز یادگار شهدا است كه در وصیت نامه های خود مادر و خواهر و بستگان خود را به رعایت حجاب سفارش كردند و ما نیز امروز برای انجام این فریضه الهی باید صبر و تحمل و شكیبایی داشته باشیم.

آیت الله نمازی در ادامه، امر به معروف و نهی از منكر را مطابق با حقوق بشر و فطرت انسانها خواند و عنوان كرد: گناه یك ظاهر و یك باطن دارد، ظاهرگناه، گناه است اما باطن گناه آتش است و انسان را می سوزاند، بنابراین اگر انسانی در معرض آتش گرفتار شده باشد باید به او كمك كرد و او را آتش نجات داد.

وی ادامه داد: نجات انسانها در فطرت انسانها است و نمی توان در برابر خطری كه دیگران را تهدید می‌كند بی خیال بود، از این رو مبنای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منكر نیز یك مبنای عقلایی است.

به گفته وی، هر آنچه كه عقل حكم می‌كند شریعت هم تأیید می‌كند و  فلسفه امر به معروف و نهی از منكر برای امنیت و آرامش جامعه است، بنابراین ضرورت امر به معروف و نهی از منكر برای نجات انسانی كه در معرض خطر و تهدید است همان رعایت حقوق بشر است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه با تأكید بر اینكه خداوند امر به معروف و نهی از منكر را برای آرامش و امنیت در جامعه واجب كرده است، گفت: انسانها همه همطراز یكدیگر هستند و هیچكس بر دیگری برتری ندارد كه بخواهد به دیگری امرو نهی كند، اما خداوند ولایت خودش را به بندگانش تفویض كرده است تا اگر كسی در معرض سقوط است او را نجات دهند.

آیت الله نمازی با اشاره به اینكه اهل ایمان اعم از زن و مرد بر یكدیگر ولایت دارند، افزود: آمر به معروف و ناهی از منكر از سوی خدا نمایندگی دارد تا افرادی را كه در معرض سقوط قرار دارند نجات بدهند، بنابراین فریضه الهی امر به معروف یك نظارت عمومی و اجتماعی از سوی خداوند است تا انسانها نسبت به یكدیگر احساس مسؤولیت داشته باشند.


به گفته وی، امر به معروف و نهی از منكر درآموزش و پرورش و مدارس و دانشگاهها خوب تعریف نشده است و برخی تصور می كنند انجام این فریضه الهی فضولی در كار دیگران است، از این رو امر به معروف و نهی از منكر در چنین جامعه سخت و دشوار است.

نماینده ولی فقیه در كاشان در ادامه مراقبت های ویژه اخلاقی در جامعه را امر به معروف و نهی از منكر تخصصی خواند و اظهارداشت: در امر به معروف تخصصی گروهی از افراد آموزش دیده و متخصص فعالیت دارند كه این وظیفه حاكمیتی است اما امر به معروف مردمی در سه مرحله امر به معروف قلبی و زبانی و یدی است و چنانچه با سركشی و ساختار شكنی روبرو شود باید از موضع قدرت برخورد شود كه اینجا وظیفه ناجا و حاكمیت است  اما امر به معروف لسانی وظیفه همه آحاد مردم است.

آیت الله نمازی، در ادامه با تأكید بر اینكه امر به معروف و نهی از منكر باید جزو دروس مدارس و دانشگاهها قرار بگیرد، اظهار داشت: سالهای گذشته نیز پیشنهاد شد تا این فریضه الهی به رئوس درسهای دانشگاهی اضافه شود تا دانشجویان جوان با فلسفه و آثار و بركات و دستاوردهای حجاب آگاه شوند، اما این موضوع مهم در حاشیه قرار گرفته  و تنها تذكر لسانی است كه در دستور كار قرارگرفته است.


نوع مطلب :
برچسب ها : برچسب ها : ایت الله نمازی رییس ستاد احیای امر به معروف و نهیا از منكر كاشان برچسب ها : حجت الاسلام شیخ عبدالجواد عبداللهی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر استان اصفهان محمد رضوان نژاد، سرهنگ جواد نائینی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر كاشان حسین حنطه ایستاد احیا امر به معروفهفته امر به معروف و نهی از منكر پرتال خبری كاشان، و نهی از منكر كاشان، كاشان، سید حسن موسوی، معاون اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منكر شهرستان كاشان، لینک های مرتبط : پورتال خبری كاشان،
لینک های مرتبط : پورتال خبری كاشان،
نظرات ()
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:51 ق.ظ
با سلام وخسته نباشید.اینجانب محسن دلخوش . ساکن کاشان قصد دارم در منکرات عضویتی فعال داشته باشم. اگر درخواست این بنده حقیر را قبول کنید لطف بسیار بزرگی به من کرده اید.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:49 ق.ظ
سلام
باعرض ادب و احترام خدمت شما عزیزان
ما درصدد هستیم تا یک ویژه نامه جامع و کامل از شهداء امر به معروف و نهی از منکر برای آشنائی نسل جوان تهیه کنیم و برای آشنائی نسل جوان با این شهداء عزیز نیاز به اسامی کل شهداء امر به معروف و نهی از منکر داریم.در حدود 140 شهید در سراسر کشور در این راه به شهادت رسیده اند.از شما بزرگواران تقاضا دارم اگر نام این 140 شهید را دارید همراه با زندگی نامه کامل و یا مختصر این شهیدان برای ما ارسال کنید تا بتوانیم در کار فرهنگی که می خواهیم انجام دهیم استفاده کنیم.ما نیاز به اسامی+مختصری و یا یک بخش کامل از زندگی نامه+تصاویر شهداء+نحوه شهادت این عزیزان داریم.اگر در شهر و یا استان خود شهید امر به معروف و نهی از منکر می شناسید نام آن شهید را برایمان ارسال کنید.امیدوارم ما را در این امر مهم و خطیر یاری کنید
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:49 ق.ظ
سلام
منکرات زیاده ولی ناهی وعامل به معروف کم.می نویسیم که گردن ما چیزی نباشد:
-از کار کردن خانمها در شب جدا" خوداری کنید.باعث مفسده شده وکانون خانواده ها را متزلزل کرده.شیف شب برای خانمهای کار گر اصلاح شوذد.
-پرستاران ودکترها در شیفت شب باید در بخش زنان فقط باشند وکودکان واز حضور مرد جدا" خوداری شود.
-برای اعضای شما کارت تهیه کنید وبه جای ارائه گزارش از محل کار خود آنها را در ادارات وکارخانه های دیگر اعزام کنید.
والسلام
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو