ستاد احیا امر به معروف و نهی از منكر كاشان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد ملك آبادی
مطالب اخیر
نویسندگان
نماینده ولی فقیه در كاشان گفت: یكی از مباحث مهم فقهی سیاسی و اجتماعی درجامعه بحث امر به معروف و نهی از منكر است كه بعد از 30 سال هنوز امر به معروف و نه از منكر به درستی در جایگاه خودش قرار نگرفته است.
مسؤول رسانه ای معاونت فرهنگی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منكر كاشان: آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه دركاشان ظهر امروز در همایش
 امر به معروف و نهی از منكر با عنوان‹‹ نقش امر به معروف و نهی از منكر در سلامت اخلاقی و روانی جامعه›› در سالن غیاث الدین جمشید كاشانی دانشگاه آزاد اسلامی كاشان گفت: بحث امر به معروف و نهی از منكر تنها به مساجد و معابر و هیئات مذهبی اختصاص ندارد.
 
وی با تأكید بر این كه امر به معروف و نهی از منكر باید از صدر تا ذیل حاكمیت اسلامی حاكم و نافذ باشد اظهار امیدواری كرد زمینه برای حضور نافذ امر به معروف و نهی از منكر در تمامی سلسله مراتب حاكمیت فراهم شود.
 
نماینده ولی فقیه دركاشان گفت: امر به معروف و نهی از منكر انحصار به چند جوان دختر و پسری كه اگر اشتباهی كردند همه توجهات و نگاه ها به آنها معطوف شود.
 
به گفته وی بروز و ظهور تمامی مشكلات اخلاقی و امنیتی در جامعه به مجموعه حاكمیت بر می گردد چرا  كه اگر بتوانیم به دروازه تمدن اسلامی برسیم كه هنوز تا رسیدن به دروازه تمدن اسلامی فاصله داریم تبدیل به نظام سیاسی مقتدر خواهیم شد كه هر چیزی سرجای خودش خواهد بود.
 
آیت الله نمازی یاد آورشد: ما انقلاب كردیم و رژیم طاغوت را سرنگون كردیم و حكومت اسلامی  را تشكیل دادیم اما هنوز به دروازه تمدن اسلامی نرسیدیم به این معنی كه یك نظام سیاسی مقتدر كه هرچیزی در جایگاه خودش قرار داشته باشد نرسیده ایم.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگرامروز  درهمه سازمان ها، وازت خانه را تحقیق و ارزیابی و نظازرت و بازرسی و كالبد شكافی شود متوجه خواهیم شد خیلی چیزها سرجای خودش نیست و خیلی ها نسبت به مفاسد اقتصادی، مدیریتی، سیاسی بی تفاوت هستند.  
 
امر به معروف و نهی از منكر یكی از فرایض مهم الهی متروك و منزوی شده است
وی از فریضه امر به معروف و نهی از منكر به عنوان یكی از فرایض مهم الهی متروك و منزوی شده درجامعه امروز  نام برد و افزود: تشكیل این گردهمایی نیز در رابطه با نقش امر به معروف و نهی از منكر در سلامت اخلاقی جامعه تشكیل شده است كه این عنوان را باید این گونه تكمیل كرد كه نقش امر به معروف و نهی از منكر نه تنها در مسائل اخلاقی بلكه در بسیاری از مسائل اجتماعی نقش اساسی و تعیین كننده ای دارد.
 
آیت الله نمازی در ادامه با اشاره به نقش اساسی فریضه امر به معروف و به نهی از منكر در تمامی مسائل جامعه گفت: نقش امر به معروف و نهی از منكر علاوه بر سلامت و امنیت در جامعه در برخی از مسائل دیگر اجتماعی نیز از جمله بی توجهی به علائم راهنمایی و رانندگی در پارك ممنوع و سبقت ممنوع كه سلامت جامعه تهدید می‌كند بروز و ظهور دارد اما به آن توجه نمی شود.
 
وی همچنین نقش امر به معروف به معروف و نهی از منكر را در سلامت و امنیت اقتصادی جامعه مهم دانست و با اشاره به این كه امروز سلامت و امنیت اقتصادی وجود ندارد افزود: عدم پرداخت به موقع اقساط بانكی مستلزم جریمه دیر كرد بانكی می شود كه این اقدام خلاف شرع با وجود تذكر علما و مراجع تقلید، این خلاف شرع اقتصادی در بانك ها ادامه دارد و فاصله جامعه ما را با نقطه مطلوب زیاد كرده است.
 
این چه تفكری است كه با تغییر وزرا مدیران از راس تا ذیل حتی آبدارچی بركنار می شوند
نماینده ولی فقیه دركاشان همچنین با اشاره به این كه سلامت و امنیت مدیریتی در سازمان ها، نهادها، وزارت خانه ها و استان ها و شهرستان وجود ندارد گفت: این چه تفكری است كه هر وزیری با هر تفكر سیاسی راست، یا چپ منصوب شود همه معاونین و مدیران زیرمجموعه خود را كه به لحاظ سیاسی با او هماهنگ نیستند بركنار می شود  در حالی كه در نظام های غربی بعد از تغییر دولت ها چنین تفكری وجود ندارد و تنها مدیران ارشد تغییر می كنند اما مدیران میانی سرجای خودشان  باقی می مانند، چرا كه دلیلی برای بركناری مدیران میانی وجود ندارد.
 
آیت الله نمازی ادامه داد: اما در ایران  بعد از تغییر دولت مدیران از راس تا ذیل و حتی آبدارچی ها را نیز به بهانه  این كه اصلاح طلب و یا اصولگرا  است بركنار می شوند.
 
وی با اشاره به  این كه امنیت مدیریتی در ایران وجود ندارد و كسی هم معترض نشده و برای همه عادی شده است و منكر معروف شده است گفت: یكی از آفت های آخرزمان كه در روایات نیز آمده است پیامبراكرم(ص) می فرماید، زمانی خواهد آمد كه معروف منكر شود و منكر معروف شود.
 
اهمیت نقش امر به معروف و نهی از منكر در سلامت سیاسی
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری همچنین نقش امر به معروف و نهی از منكر در سلامت سیاسی را مهم دانست و با بیان این كه امروز امنیت و سلامت سیاسی در جامعه وجود ندارد گفت:  یكی از مباحث مهم فقهی، سیاسی و اجتماعی درجامعه بحث امر به معروف و نهی از منكر است كه بعد از 30 سال هنوز امر به معروف و نه از منكر به درستی در جایگاه خودش قرار نگرفته است.
 
آیت الله نمازی از امر به معروف بع عنوان فرمان به واجب نام برد و افزود: اگر واجب باشد فرمان به واجب است و گاهی هم فرمان به مستحب است و نهی از منكر بازداشتن از حرام است.
 
وی با تأكید بر توضیح و تحلیل و تفسیر جایگاه حقوقی  امر به معروف و نهی از منكر در جامعه گفت: امروز اگر كسی در جامعه امر به معروف و نهی از منكر كند به او معترض می شوند و یا تصور می كنند این فریضه برخلاف آزادی است و كسی مجاز به امر و نهی دیگری نیست و اگر كسی امر به معروف كرد به او معترض می شوند و دیگران بی تفاوت و نظاره گرمی شوند.
 
نماینده ولی فقیه در كاشان گفت: هرچند كه انسان ها آزاد هستند اما در برخی اوقات اگر  انسان ها در معرض خطر و تهدید قرار بگیرند، همانگونه كه آتش نشانی هنگام حریق نیازی به اجازه ندارد و یا انسان در حال غرق شدن نیازی به اجازه نجات غریق نیست باید  او را از خطری كه تهدید می كند نجات داد و نیازی به اجازه نیست.
 
به گفته وی در زمینه ترك معروف و كسی كه واجب الهی را ترك كرده در معرض تهدید و خطر است باید او را از خطری كه او را تهدید می كند نجات داد. نوع مطلب :
برچسب ها : ایت الله نمازی رییس ستاد احیای امر به معروف و نهیا از منكر كاشان برچسب ها : حجت الاسلام شیخ عبدالجواد عبداللهی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر استان اصفهان محمد رضوان نژاد، سرهنگ جواد نائینی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر كاشان حسین حنطه ایستاد احیا امر به معروفهفته امر به معروف و نهی از منكر پرتال خبری كاشان، و نهی از منكر كاشان، كاشان، سید حسن موسوی، معاون اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منكر شهرستان كاشان، لینک های مرتبط :،
لینک های مرتبط : پورتال خبری كاشان،
نظرات ()
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 11:43 ب.ظ
بزرگترین تولید کننده دستگاه های حضور و غیاب و دستگاه گشت و نگهبانی

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی،
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره،
دستگاه حضور و غیاب کارتی ،
جامع ترین نرم افزار حضور و غیاب،
نمایندگی دستگاه حضور و غیاب در سرتاسر کشور

به همراه قرعه کشی ماهانه سکه طلا
هم اکنون تماس بگیرید

ایمیل:araz1234@yahoo.com
تلفن: 09126231057
موسوی
این پیام توسط سیستم آی الکسا ارسال شده است - در گوگل سرچ کنید : آی الکسا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو