تبلیغات
ستاد احیا امر به معروف و نهی از منكر كاشان - آیت الله نمازی در جلسه تفسیر قرآن: امر به معروف و نهی از منكر یكی از واجبات تعطیل شده جامعه است
 
ستاد احیا امر به معروف و نهی از منكر كاشان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد ملك آبادی
مطالب اخیر
نویسندگان
آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان
هنر مؤمن در این است كه حداقل یك روز یا یك هفته، یك ماه و یا یكسال از عمر او سپری می شود هیچگونه گناهی را مرتكب نشود
آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان
معاونت فرهنگی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منكر كاشان: نماینده ولی فقیه درکاشان گفت: یكی از واجباتی كه درجامعه ما منزوی و تعطیل شده است امر به معروف و نهی از منكر است كه اكثرما كاری به امر به معروف و نهی از منكر نداریم و جرأت انجام این فریضه فراموش شده را در فضای جامعه ای كه پذیرای آن نیست را نداریم.

به گزارش مسؤول معاونت فرهنگی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منكر كاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان دوشنبه شب بعد از نماز مغرب و عشا در دویست و هشتاد و سومین جلسه تفسیر قرآن در مسجد حضرت قائم(عج) و در ادامه تفسیر آیه 17 سوره مبارکه آل عمران، گفت:خداوندبه همه بندگانش بصیراست و می داندكدام یك از بندگانش سعید است و كدامیك شقی است.
 
وی افزود: عبادی كه خداوند بصیر به آنها است كسانی هستند كه هرموقع درخواستی از خدای خود دارند با او راز و نیاز و مناجات می كنند و می گویند ما به تو ایمان آوردیم و كسی دیگر را به غیر از تو به رسمیت نمی شناسیم و هیچ كسی در قلب ما محلی از اعراب ندارد و تو همه وجودمان را پركرده ای و نه تنها در دل ما بلكه در همه وجود ما تو هستی و همه وجود لااله الاالله است.
 
آیت الله نمازی با اشاره به این فرمایش  پیامبر اكرم(ص) به امیرمومنان(ع) كه  ذره، ذره وجود تو لااله الاالله می گوید و خدا با رگ و خون و همه وجود تو آمیخته  شده است گفت: شیعیان امیرمومنان نیز مانند امیرمومنان درهمه وجودشان خدا است و باید قدر خود را بدانند و مراقب باشند آدرس را اشتباهی نروند و به دنبال غیر از خدا نباشند.
 
نماینده ولی فقیه دركاشان گفت: همه خوبی‌ها از خدا است و خدا است كه اگر به دیگران الهام كند با ما همكاری می كنند و مقلب القلوب خداا ست و ما بنده ضعیف خدا هستیم كه هوای نفس داریم و دنیا برای ما جاذبه دارد و شیطان بر ما نفوذ دارد، لذا خطا می كنیم اما زود پشیمان و نادم می شویم و طلب عفو می كنیم.
 
حرف زدن با خدا آدرس عباد است
آیت الله نمازی با اشاره به اینكه حرف زدن با خدا آدرس عباد است گفت: برای كسانی كه با خدای خود راز و نیاز می كنند پنج نشانه تعریف شده است كه صبر و و بردباری آنها در برابر مشكلات و خلع سلاح نشدن در برابرمشكلات یكی از این نشانه ها است كه امیرمومنان(ع) می گوید مومن در برابر مشكلات مانند كوه استوار است و مشكلات نمی تواند اورا از پای درآورد چرا كه آنها راست می گویند و راست می اندیشند و  راست عمل می كنند.
 
به گفته وی، مؤمنین اهل انفاق هستند و بخیل و دست بسته نیستند و آنها كسانی هستند كه سحرگاهان كه همه طبیعت در خواب هستند بیدارمی شوند و بدون اینكه كسی متوجه شود در گوشه ای كه دیگران را اذیت نكنند با خدای خود راز و نیاز می‌كنند  و اهل سحر و تاریكی‌های شب و راز و نیاز هستند و در كار خوداخلاص دارند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینكه در رابطه با صبر و بردباری روایات و آیات متعددی است یادآورشد:  خداوند در آیات متعددی پیامبر اكرم(ص) را مأمور به صبر كرده است ومی گوید، پیامبر صبركن همانگونه كه انبیاء قبل از تو نیز صبركردند.
 
یكی از واجباتی كه درجامعه منزوی و تعطیل شده است امر به معروف و نهی از منكر است
آیت الله نمازی همچنین با بیان اینكه سه نوع صبر داریم ، صبوری در مقام بندگی، جهاد با نفس و انجام واجبات و ترك حرام ها، بر صبوری مؤمن  تأكید كرد و گفت: صبر در انجام امر به معروف حائز اهمیت است چرا كه یكی از واجباتی كه درجامعه منزوی و تعطیل شده است امر به معروف و نهی از منكر است، اكثرا كاری به امر به معروف و نهی از منكر نداریم و جرأت انجام این فریضه فراموش شده را در فضای جامعه ای كه پذیرای آن نیست را نداریم.
 
وی افزود: در جامعه امروز اگر كسی امر به معروف و نهی از منكر كند نه تنها دیگران با او همكاری نمی كنند بلكه در جهت مقابله با او بر آمده و با او مقابله می كنند.
 
نماینده ولی فقیه دركاشان گفت: ما باید دوری از گناه را در یك شبانه روز تجربه كنیم و با خود پیمان ببندیم طی 24 ساعت از دروغ و تهمت، نگاه به نامحرم و هرنوع گناه پرهیز كنیم.
 
به گفته وی، هنر مؤمن در این است كه حداقل یك روز یا یك هفته، یك ماه و یا یكسال از عمر او سپری می شود هیچگونه گناهی را مرتكب نشود و فرشته دست چپ او از بیكاری خسته شود.
 
آیت الله نمازی گفت: صبر و بردباری و تحمل مؤمن در برابر مصیبت مرگ همسر، پدر ومادر، برادر و خواهر و فرزند، دارای اجر و پاداش خدا است و خداوند نیز برای سختی ها پاداش می‌دهد.
 
صادق بودن یكی از ویژگی های عبادالله است
وی یكی دیگر از ویژگی های عبادالله را صادق بودن آنها دانست و افزود: گناه و خلاف با ایمان سازگاری ندارد، لذا اهل ایمان باید آثارخودش را هم داشته باشد چون مردان بزرگ و اهل ایمان كسانی هستند كه عهد و پیمانی را كه امضاء كردند پای آن تا آخر ایستادند.
 
نماینده ولی فقیه در كاشان یكی دیگر از ویژگی های عبادالله را خاضع و خاشع بودن در برابر خدا دانست و افزود: انسان مؤمن هچ وقت در برابر خدایی كه هرچه دارد از او است  گردن كشی نمی كند چرا كه چنین خدایی نه تنها شایسته سركشی نیست بلكه شایسته بندگی و خضوع و خشوع است.
 
وی از انفاق به عنوان یكی دیگر ویژگی های مؤمن نام برد و یاد آورشد: كسانی كه ثروت خود را در راه خدا و در پنهان و آشكار  هزینه می كنند،  به دنبال نام شهرت نیستند.
 
استغفار نباید تعطیل شود
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  همچنین با اشاره به این كه  یكی دیگر از ویژگی افراد مؤمن توبه و استفار زیاد است، بر استغفار شبانه روزی تأكید كرد و گفت: استغفار نباید تعطیل شود چرا كه ما ضعیف هستیم و گناه می كنیم، بنابراین نه تنها نسبت به گناهان و بلكه نسبت به حسناتی كه انجام می دهیم نیز باید استغفار كنیم چرا كه برخی عبادت ها گناه است و هنگام اقامه نماز به خدا توجه نداریم.
 
آیت الله نمازی یاد آورشد: برای استغفارشبانه روزی خیلی توصیه شده است و در آیات و روایات زیادی نیز به استغار سفارش شده است به طوری كه امام صادق می فرماید هركس قبل از خواب صد بار استغاركند، گناهانش مانند برگ درختان در پاییز ریزش می كند و زمانی كه صبح می شود هیچ گناهی بر او نیست، ضمن اینكه در روایت دیگری می گوید، هركس بعد از نماز صبح هفتاد بار استغفار كند گناهانش ریخته می شود.

خدا به بنده اش آموزش استغار می دهد تا از این راه او را ببخشد
عضو جامه مدرسین حوزه علمیه قم یاد آورشد: پیامبر اكرم(ص) می فرماید، زبانت را به استغفار عادت بده تا معتاد به استغفار شده و دائم الذكر باشید، لذا خدا به بنده اش آموزش استغار می دهد تا از این راه او را ببخشد، لذا باید از این كوپن خدا برای بخشیدن گناهان خود استفاده كرد.
 
آیت الله نمازی گفت: از امام هادی(ع) سؤوال كردند ذكری را به ما یاد بده تا درمصیبت بخوانیم، حضرت فرمود همیشه همراه با استغفار باشید و امام صادق(ع) نیز می فرماید هركس در نماز شب هفتاد بار استغاركند و این كار را تا یكسال ادامه دهد خداوند او را از مستغفرین می داند. نوع مطلب :
برچسب ها : ایت الله نمازی رییس ستاد احیای امر به معروف و نهیا از منكر كاشان برچسب ها : حجت الاسلام شیخ عبدالجواد عبداللهی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر استان اصفهان محمد رضوان نژاد، سرهنگ جواد نائینی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر كاشان حسین حنطه ایستاد احیا امر به معروفهفته امر به معروف و نهی از منكر پرتال خبری كاشان، و نهی از منكر كاشان، كاشان، سید حسن موسوی، معاون اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منكر شهرستان كاشان، ستاد احیا امر به معروفهفته امر به معروف و نهی از منكر پرتال خبری كاشان،
لینک های مرتبط : پورتال خبری كاشان،
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی