تبلیغات
ستاد احیا امر به معروف و نهی از منكر كاشان - اولین لبیك سال به فرمان آقا از نای بریده شهید علی خلیل بیرون آمد
 
ستاد احیا امر به معروف و نهی از منكر كاشان
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد ملك آبادی
مطالب اخیر
نویسندگان

شهید علی خلیلی

علی گفت:  من برای خدا رفتم و آن موقع كسی برای من محل اعتماد و امید نبود .

می گفت ، رفتم تا لبخند رضایت بر لبنان حضرت آقا ببینم ، بعدش هم همه چیز را به جان خرید، طعنه شنید كه می خواستی نروی !

 نیش زدند كه تقصیر خودت بود و چه و چه ، 

دنبال جانبازی اش نرفت، در مقابل رسانه ها سكوت كرد ، به بستر افتاد  و نایش رفت ، هوش و حواسش رفت ، درس را هم درست و درمان نمی توانست بخواند

حال و احوالش  و روز و روزگارش گره خورد به بیمارستان و جراحی و درد و خونرویزی و درد و هزینه و...

این زخم اما او را رها نكرد تا همین چند روز پیش ، همین چند روز پیش كه ناگهان احساس سبكی كرد

حال و هوای رفتن و نماندن در سرش افتاد ، كوچ پرستوها در بهاران به قلبش خطور كرد و ...

آری علی خلیلی حقیقتا مظلوم بود، بی ادعا بود ، اهل مزد و مطالبه نبود ، اهل مصاحبه نبود ، مرد بود و  درد ، آبی تر از آسمان بود ، تشنه تر ازآب بود ، اهل اجابت و لبیك بود ، اولین لبیك از نای بریده ی او بیرون آمد ، در سالی كه مولایش مطالبه اش از اهل دغدغه رسیدگی به اوضاع فرهنگ است چه كسی جز علی می تواند این چنین لبیك گو باشد؟!

جوان مومنی كه دل به دنیا نبسته ، دل در گرو منافع خودش ندارد و كسی كه خودش آلوده و گرفتار نباشد ... بله امثال علی می توانستند و می توانند...

 

پیامك شهید خلیلی به شاگردانش

 ایام فاطمیه بود و جایی برای هیات پیدا نمی كردیم ، بچه ها خیلی تو فكربودن و غصه می خوردند ... به بچه ها پیامك زده بود كه : بچه ها نارحت نباشید جایی برای هیات پیدا نشده ، مادرمون حضرت زهرا هم جایی برای گریه كردن نداشت و به یه خرابه پناه برده بود برای گریه ...

 

اسم این كارم را دفاع از ناموس می گذارم ، دفاع از ناموس برهر مسلمانی واجب است

دیروز در خبرها خوانده بودم كه شهید علی خلیلی در نامه ای به رهبر عزیز و معظم انقلاب اسلامی ، درد دل كرده بود و چیزهایی نوشته بود كه خواندنش دردآور و تامل برانگیز بود .

علی عزیز در آغاز نامه اش نوشته بود : سلام آقا جان ، امیدوارم حالتان خود باشد ، آنقدرخوب كه دشمنانتان از حسودی بمیرند و از ترس خواب بر چشمانشان حرام باشد.

اگر از حوالات این سرباز كوچكتان خواسته باشید خوبم ، و دوستانم خیلی شلوغش می كنند ، یعنی در برابر جانبازی هایی كه مدافعان این آب و خاك كرده اند  شاهرگ و حنجره  و روده و معده من عددی نیست كه بخواهد ناز كند .

بعد ادامه داده بود : هرچند كه دكترها بگویند جراحی لازم  دارد و خطرناك است و ممكن است چیزی از من نماند ... من نگران مسائل خطرناك تر هستم ... من می ترسم از ایمان چیزی نماند .

اما علی داستان جانسوز ما در بخشی از این نامه جمله ای نوشته بود ، سخت سوال برانگیز نوشته بود :

یك آقای ریشوی تسبیح به دست وقتی فهمید من چكار كرده ام گفت: پسرم تو چرا دخالت كردی ؟ قطعا رهبر مملكت هم راضی نبود خودت را به خطر بیندازی! من از دوستانم خواهش كردم كه از او برای خرج بیمارستان كمك نگیرند ، ولی این سئوال در ذهنم بوجود آمد كه آقاجان واقعا شما راضی نیستید؟ آخر خودتان فرمودید امر به معروف و نهی منكر مثل نماز شب واجب است ، آقاجان به خدا دردهایی كه می كشم به اندازه این درد كه نكند كاری برخلاف رضایت شما انجام داده باشم مرا اذیت نمی كند.

مگر خودتان بارها علت قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی ازمنكر تشریح نفرمودید؟ مگر خودتان بارها نفرمودید كه بهترین راه اصلاح جامعه تذكرلسانی است ؟ یعنی تمام كسانی كه مرا توبیخ كردند و ادعای انقلابی گری دارند حرف شما را نمی فهمند ؟

از وقتی این خبر شهادت علی را شنیدم واقعا بر هم ریختم هر چند فقط از دور و از طریق اخبار شناخته بودمش و جویای احوالش بودم ، البته شرمنده از این كه با این همه رفت و آمد به تهران ، یك بار هم توفیق نشد و حواسم نبود كه یك طلبه مجروح ، به سختی نفس می كشد و عیادت حداقل كاریست كه می شود كرد، قلبا شرمنده و شرمسار

اما وقتی این نامه را دیدم و خواندم ، بیشتر شكستم و با خود گفتم شاید پیش از این ، اینگونه درد دلی را محضر رهبر عیزی انقلاب فرستاده باشند و پاسخی گرفته باشند ، برای همین جستجو كردم و به نتیجه قشنگی رسیدم .

 این جملات ، گویی پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه علی خلیلی هستند، متن را كامل نقل می كنم تا هم خودم و همه علی خلیلی ها بخوانیم و هم مسؤولین امر به تكلیفشان را بازخوانی كنند.

رهبر معظم انقلاب فرموند: دشمن  از راه اشاعه فرهنگ غلط ، فرهنگ فساد و فحشا سعی می كند جوان های ما را از ما بگیرد ، كاری كه دشمن از لحاظ فرهنگی می كند یك ‹‹ تهاجم فرهنگی ›› بلكه باید گفت سك ‹‹ شبیخون فرهنگی ›› یك ‹‹ غارت فرهنگی›› و یك ‹‹ قتل و عام فرهنگی›› است .

امروز دشمن این كار را با ما می كند ، چه كسی می تواند از این فضیلت ها دفاع كند؟ آن جوان مومنی كه دل به دنیا نبسته ، دل به منافع شخصی نبسته و می تواند بایستند و از فضیلت ها دفاع كند .

كسی كه خودش آلوده و گرفتار است كه نمی تواند از این فضیلت ها دفاع كند ، این جوان با اخلاص است كه می تواند دفاع كند ، این جوان از انقلاب ، از اسلام ، از فضائل  و ارزشهای اسلامی می تواند دفاع كند .

لذا، چندی پیش گفتم ، نهی از منكر كنید این واجب است ، این مسئولیت شرعی شماست ، امروز مسئولیت انقلابی و سیاسی شماهم هست.

به من نامه می نویسند ؛ بعضی هم تلفن می كنند و می گویند : ما نهی از منكر می كنیم ، اما مامورین رسمی، طرف ما را نمی گیرند ، طرف مقابل را می گیرند ، من می عرض می كنم كه مامورین رسمی چه مامورین انتظامی و چه مامورین قضایی حق ندارند از مجرم دفاع كنند ، باید از آمر و ناهی شرعی دفاع كنند .

همه دستگاههای حكومت ما باید از آمر به معروف و ناهی از منكر دفاع كنند این وظیفه است اگر كسی نماز بخواند و كس دیگری به نمازگذار حمله كند دستگاههای ما از كدامیك باید دفاع كنند ؟ از نماز گذار با از آن كسی كه سجاده را از زیر پای نماز گذار می كشد .

امر به معروف و منی از منكر نیز همین طور است ، امر به معروف هم مثل نماز ، واجب است .

 

در باره شهید علی خلیلی و فریضه امر به معروف و نهی از منكر حرف زیاد دارم  و اگر توفیق باشد خواهم نوشت اما این یاد داشت را با كلام نورانی حضرت امام بار (ع) به پایان می برم تا خوانیم و انشاالله كمی ایمانمان محكمتر، دلمان قرص تر و گامهایمان در راه این فریضه دینی استوار تر شود كه فرمود ه اند : امر به معروف و نهی از منكر راه و روش پیامبران و شیوه صالحان است و فریضه بزرگی است كه دیگر فرایض به واسطه آن برپا می شود ، راه ها امن می گردد و درآمدها حلال می شود و حقوق پایمال شده به صاحبانش برمی گردد ، زمین آباد می شود و ‹‹ بدون ظلم›› حق از دشمنان گرفته می شود و كارها سامان می پذیرد .

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی اسماعیلی

 

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام والمسلمین مومنی مسئول موسسه فرهنگی دینی بهشت در مراسم تشیع پیكر مطهر مربی مجاهد ، شهید علی خلیلی

امروز علی افسر جنگ نرم باقی می ماند ، نفس علی در یك سال صداها نوجوان  را از ورطه گناه نجات  می داد ، این جوانی كه استعدادش را ، عمرش را در این مسیر پرخیر و بركت ، در مسیر تربیت بچه های گذاشته بود چرا باید  اینطور ، شاگردان و دانش آموزان را از وجود مبارك و نازنین او محروم شوند؟! علی كه ما می شناختیم یك مربی فوق العاده موفق و جذاب بود ؛ بروید از شاگردانش بپرسید ! همین ها كه یقینا همین الان در گوشه و كنار این میت ، یك گوشه ای زانوی غم بغل گرفته اند و حال و هوایشان دیدنی است ، انگار یتیم شده اند ، انگار بی سر و سامان شده اند بله ! یك چنین آدمی را از ما گرفته اند ؟! اگر با ضارب آن سید آمر به معروف برخورد می شد ، این اتفاقات تكرار نمی شد ، امروز علی به قتل رسیده است و شاید بخواهند در رسانه ها بگویند كه مرگ حاصل ضربه نبوده است ، علی گلویش بریده شد ، قسمتی از روده او را به گولیش پیوند زدند تا بتواند نفس بكشد و بعد از آن آرام ، آرام ، عفونت ها شروع شد و تمام اجزای داخلی بدنش عفونت كرد و از بین رفت.

ایشان در ادامه گفتند: مادر جوان علی خلیلی امروز به سوك نشسته و دلیل آن هم اهمال و مصلحت اندیشی مسؤولان است .

چند علی دیگر باید به خاك بیفتند ؟ چند عمامه دیگر باید به خون آغشته شود ؟ چند بسیجی دیگر باید در خیابان روی زمین بیفتند تا غیرت مسؤولان به جوش آید؟

بیائید پای كار بایستید ، روح الله داداشی را به قتل رسانیدند بلافاصله حكم قصاص دادند ، آیا كسی جرأت كرد به ورزشكاران تعرض كند ؟ البته باید بگویم كه ما اینجا داد جان خود را نمی زنیم ، هركس عمامه به سر می بندد آرزو می كند كه این عمامه به خونش آغشته شود و با لباس خونی به دیدار رسول الله برود ، پس ما دادجانمان را نمی زنیم ، كسی كه پا در پایگاه بسیج می گذارد ، لباس سبز پاسداری به تن می كند ، همان روز اول وصیت نامه می نویسد.

جان ما و جان هزاران علی خلیلی ، فدای یك تارموی امام خامنه ای ، بگذارید بچه های حزب اللهی و بچه های فرهنگی ما دور نشوند از اهداف و آرمان هایشان ، امسال را رهبر ما مولای ما سال فرهنگ نامیدند و فرمودند: این جوان های پرشور كه دارند در گوشه و كنار كشور فعالیت های موثر فرهنگی می كنند كارشان را توسعه بدهند و به جلو بروند .

آقایان مسؤولین آیا اگر در باب این فریضه شما كارتان را ار درست انجام دهید آن وقت امثال علی خلیلی ها به كارهای بزرگ خودشان می رسند ، به دانش آموزان شان و به فرهنگ سازیشان و به تربیت بچه های مردم و.. 

تهیه و تنظیم : ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر شهرستان كاشان 


نوع مطلب :
برچسب ها : ایت الله نمازی رییس ستاد احیای امر به معروف و نهیا از منكر كاشان برچسب ها : حجت الاسلام شیخ عبدالجواد عبداللهی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر استان اصفهان محمد رضوان نژاد، سرهنگ جواد نائینی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر كاشان حسین حنطه ایستاد احیا امر به معروفهفته امر به معروف و نهی از منكر پرتال خبری كاشان، و نهی از منكر كاشان، كاشان، سید حسن موسوی، معاون اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منكر شهرستان كاشان، ستاد احیا امر به معروفهفته امر به معروف و نهی از منكر پرتال خبری كاشان،
لینک های مرتبط : پورتال خبری كاشان،
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی